HuMusz Megelőzés   -  HuMusz Klíma   -  Képtár   -  Adó 1% felajánlás!   -  Tábor 2012   -  Véleményezhető doks.   -  KÖTHÁLÓ   -  Erdősáv   -  Facebook!

   
 Szia Idegen!· Regisztráció 2012. máj. 23., szerda - Dezső 

Bejelentkezés

E-mail:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtettem a jelszavam

Összes tag: 1637
Legutóbbi tag: ficzeret
Kedvencekhez ad!
Oldalajánló!
 

Szavazás

Milyen a környezetünk állapota?

Rettentő jó!
Még sokáig jó lesz!
Átlagos, se jó, se rossz!
Kizsákmányolt!
Nagyon rossz, haldoklik!
 
 
Adója 1%-ának felajánlásakor
gondoljon a környezet-és a természet védelmére!
CSEMETE Egyesület: 19368575-1-06

Meteorológia - jó a magyar katasztrófa - előrejelzés

Környezetvédelem

ez a legfrissebb |Véletlen hír| Következő hír»
Dátum: 2006. márc. 07., kedd - 15:11
Szerkesztette: admin
Share/Bookmark

  nyomtat

A természeti katasztrófák előrejelzési rendszere nemzetközi szinten jónak mondható Magyarországon - mondta Michael Jarraud, a Meteorológiai Világszervezet (WMO) főtitkára.
Az előrejelző rendszernek és a megfelelő együttműködésnek köszönhetően a természeti katasztrófák közeledtét időben fel lehet ismerni, illetve a védekezésben részt vevőket időben lehet tájékoztatni - mutatott rá a főtitkár egy hétfői budapesti sajtótájékoztatón. Dunkel Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSz) elnöke megjegyezte, hogy az OMSz február elseje óta olyan előrejelzésre is képes, amely a jelentős csapadékkal járó helyi felhőszakadásokról pár órával előtte tájékoztatja a regionális védelmi szerveket. Az év végére kistérségi szinten bővül az előrejelzésről leggyorsabban értesülők köre - tette hozzá az elnök.

Michael Jarraud kifejtette, hogy Magyarország számára különösen fontos a megfelelő időjárás-előrejelzés. A természeti katasztrófák 90 százaléka ugyanis kapcsolatos a vízzel, márpedig az ország medencei fekvése miatt igencsak érzékeny a csapadékkal összefüggő szélsőséges időjárási eseményekre. Utalt arra: Magyarországon nem ritka, hogy több árvíz és aszály fordul elő egy szezon alatt.

A főtitkár méltatta a katasztrófák megelőzésére kiépített magyarországi rendszereket, egyebek között az árvízvédelmet. Jelezte: megéri a megelőzésre áldozni, hiszen egy euró ráfordítással átlagosan hét eurónyi kárnak lehet elejét venni. Michael Jarraud kitért arra, hogy az árvízvédelemben világszinten egyre inkább az integrált megközelítés hódít teret, s ezt Magyarország is helyesen felismerte. Nem elegendő már csak a gátak magasítására gondolni, hanem teret kell engedni a folyóknak, ami egyébként lehet turisztikai és mezőgazdasági érdek is - mondta a főtitkár.

Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter rámutatott, hogy a tiszai, komplex árvízvédelmet célzó Vásárhelyi terv is erre a logikára épül. A program keretén belül egyebek között vésztározók épülnek, amelyek árvíz esetén a vízszintek csökkentésével, aszály esetén pedig a víz utánpótlásával szolgálhatnak.

A miniszter beszámolt arról, hogy a vésztározókon kívül különböző mederrendezési beavatkozásokat kell végrehajtani, amelyekre eddig 10 milliárd forintot költött a kormány az elmúlt évben. Az idén további 20 milliárd forintnyi beruházás fejeződik be a Tisza mentén - közölte Persányi Miklós. Hozzátette, hogy mindezen felül 10 milliárd forint értékben indulnak be újabb projektek a Vásárhelyi terv keretében heteken belül. Persányi Miklós szerint rekordgyorsaságúnak tekinthető az a tempó, amellyel a Vásárhelyi terv projektjei megvalósulnak.

Az ENSZ égisze alatt 1950-ben megalapított WMO kormányközi szervezet, amely 187 tagállammal rendelkezik. A szervezet összefogja, támogatja és felügyeli a földi légkör viselkedésével, az éghajlattal és a víz globális eloszlásával kapcsolatos kutatásokat, feladatokat.

(MTI - Budapest)


A rovat további hírei:

» Az energiatudatosság körülvesz - Pályázat
» Meghosszabbított napkollektoros pályázat
» Felhívás - Napenergiát népszerűsítő rendezvények szervezésére
» Újra Bős-Nagymaros
» Van-e élet a műanyag nélkül?
» Az italosdobozokból játékok, modellek készíthetők
» Vállalatok társadalmi felelősségvállalása – veszély vagy lehetőség?
» Kifolyt és eltűnt 20 ezer liter benzin: eljárás indul
» "Az én komposztdombom" rajzpályázat
» Ismét GMO kampány Szegeden
» A Nemzeti Autópálya Rt. fittyet hány a bíróságra
» Október 4. az Állatok Világnapja
» Génmódosított kukorica: Egyelőre maradhat a magyar moratórium!
» A környezettel kapcsolatos aggodalmak ismét divatba hozzák a termoszokat Japánban
» Amerikában műanyag járdával próbálkoznak
» Az EU betiltott 22 hajfesték alapanyagot
» Babérral a szúnyogok ellen
» Az egészséget is védő mosógépek a piacon
» Megalakult az EHÖSZ
» A belsőégésű motor marad még évtizedekig a járművek fő erőforrása
» Gombával is lehet küzdeni a hulladék ellen
» A japán kormány rendelkezhet a bevásárló szatyrokról
» Jakarta, a környezet szennyezés városa
» Felszámoltak egy pesti szeméthegyet
» Olcsóbb lett a gumiabroncsok újrahasznosítása - Öko-Gum
» Óriási siker a hidrogénbusz
» Üzletelés indulhat az USA-ban a megtakarított energiával
» Ausztriában virágzik a napkollektor gyártás és a napenergiás melegvíz előállítás
» Pekingi esőcsinálók - mesterségesen előidézett eső a szárazság ellen
» Büdösebbek maradnak az előírtnál az európai autók?

Hozzászólások:

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. A bejelentkezéshez regisztrálnod kell magad, amit itt tehetsz meg.

Képajánlat

Napraforgó
Napraforgó